0

اجاره اره عمود بر برقی

تماس بگیرید

توضیحات

توضیحات اجاره اره عمود بر برقی

اجاره اره عمود بر برقی در بسیاری از برشکاری ها مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس قدرت موتور و امکانات اره عمود بر کاربران انواع تخته از جمله تخته سه لایی و ام دی اف ورق های فلزی، پلاستیکی و انواع ورق های با ضخامت کم را برشکاری می کنند. مجموعه سهندابزار اره عمود بر برقی آروا مدل 5402 را به همراه یک عدد تیغه مخصوص برش چوب به صورت اجاره در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. اره عمود بر برقی آروا مدل 5402 دارای قدرت موتور 710 وات می باشد که قدرت موتور و قابلیت تنظیم سرعت تیغه ، امکان برش انواع تخته و ورق آهن رابه صورت مستقیم و زاویه دار فراهم آورده است.پس از اطلاع از شرایط و قیمت اجاره اره عمود بر برقی می توانید روش کار با اره عمود بر و نکات ایمنی ضمن کار با این دستگاه را مطالعه نمایید.

قیمت اجاره اره عمود بر برقی برای رعایت حقوق مشتریان عزیز اره عمود بر برقی به دو صورت اجاره داده می شود:
– اجاره اره عمود بر برقی روزانه 70 هزار تومان
– اجاره اره عمود بر برقی هفتگی 350 هزار تومان

 
مشتریان عزیز می توانند برای تماس با همکاران ما اینجا و برای خرید انواع اره عمود بر و اطلاع از قیمت آن اینجا کلیک کنند.


حقوق مشتریان عزیز هنگام اجاره اره عمود بر برقی

1. تحویل اره عمود بر یا اره چکشی به صورت سلامت و تست شده از سوی مجموعه سهندابزار
مجموعه سهندابزار خود را مکلف می داند تا به لحاظ فنی دستگاه های با کیفیت بالا را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.


شرایط اجاره اره عمود بر برقی

شروط زیر مواردی است که مجموعه سهندابزار برای اجاره اره عمود بر برقی در نظر گرفته است :

1. دستگاه پس از واریز هزینه ارسال، به محل پروژه فرستاده می شود.

2. جهت ضمانت دستگاه کارت شناسایی هوشمند از کارفرما (مالک) پروژه دریافت می شود . 

3. رسید دریافت دستگاه باید توسط شخص صاحب کارت هوشمند امضا شود.

4. در ابتدای کار، کرایه ماه اول به صورت کامل دریافت می شود.

5. دستگاه در محل به صورت سالم تحویل داده می شود و به صورت سلامت در پایان کار تحویل گرفته می شود.

6. مسئولیت رعایت نکات ایمنی کار با دستگاه بر عهده شخص کارفرما می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه حمل و نقل دستگاه ( کرایه رفت و برگشت ) بر عهده مشتریان عزیز می باشد.

آموزش کار با اره عمود بر برقی
برای کار با اره عمود بر برقی ابتدا باید با امکانات دستگاه و قابلیت های آن آشنا شوید .همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اره عمود بر برقی آروا مدل 5402 دارای سوئیچ حرکت چکشی ، دیمر تنظیم سرعت و کلید حالت دائم می باشد و از دیگر قابلیت های  ARVA 5402 امکان تنظیم زاویه کفشک و قابلیت برشکاری زاویه دار است که هر یک را به صورت جداگانه توضیح می دهیم.

 

سوئیچ حرکت چکشی
تیغه اره عمود بر در حالت عادی به صورت عمود بر سطح به سمت بالا و پایین حرکت می کند که در زمان بالا آمدن باعث برش قطعه می شود. در مواردی که جسم از دانسیته بالاتری بر خوردار باشد و حرکت درون جسم نیاز به شتاب بیشتری داشته باشد کلید حرکت چکشی می تواند موثر باشد. در این حالت علاوه بر حرکت عمودی تیغه مقداری ضربه روبه جلو نیز به مسیر برش وارد می کند. کلید حرکت چکشی در اره عمود بر آروا مدل 5402 دارای 3 حالت است. حالت اول که وضعیت بدون ارتعاش می باشد برای ورق های فلزی با ضخامت کم مناسب است. حالت دوم که ارتعاش کمی دارد برای مواد غیر چوبی که کمی سخت باشد مناسب است مانند برشکاری در PVC مناسب است. حالت سوم که بیشترین ارتعاش را ایجاد  می کند مناسب برش چوب و انواع پلاستیک است.

دیمر تنظیم سرعت
سرعت حرکت تیغه به سمت بالا و پایین در اره عمود بر آروا مدل 5402 بین 500 تا 300 بار در دقیقه است. با توجه به متریال و نوع برشکاری سرعت حرکت تیغه متفاوت است. به طور مثال برش فلزات و برشکاری های دقیق با سرعت پایین انجام می شود. در برشکاری های PVCنیز باید از سرعت کم استفاده کنیم تا حرارت در محل برش بالا نرود و باعث دفرم شدن و آب شدن PVC نشود.اما برشکاری های خط مستقیم درقطعات چوبی را می توان با سرعت بالا انجام داد. برش فولاد نرم، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ را با سرعت های متوسط انجام می دهیم. همچنین اگر برشکاری زاویه دار باشد بهتر است دیمر بر روی پایین ترین سرعت خود باشد. کلید حالت دائم روشن استفاده از کلید حالت دائم روشن به کار بر این امکان را می دهد تا اره عمود بر را با هر دو دست خود و با تسلط بیشتری هدایت کند.آنچه در مورد کلید حالت دائم روشن بسیار اهمیت دارد اینست که هر بار کار با قطعه تمام می شود کلید را خاموش کنیم و بعد اره عمود بر را بر روی زمین و یا میز کار قرار دهیم.  تنظیم زاویه کفشک و برشکاری زاویه دار کفشک قطعه فلزی است که بر روی سطح کار قرار می گیرد و تیغه از میان آن  عبور می کندکه در حالت عادیزاویه کفشک و تیغه برش 90 درجه است .اینکه نشانه گر کفشک به درستی بر روی مسیری که از قبل روی قطعه مشخص شده است قرار بگیرد بسیار در تمیزی کار تاثیر گذار است. اگر نیاز به فارسی بر و یا برشکاری با زاویه داشته باشیم باید با آچار آلن پیچ های زیر کفشک را شل کنیم و زاویه کفشک را نسبت به تیغه  تغییر بدهیم.حداگثر میزان مجاز تغییر زاویه کفشک 45 است.دقت کنید در برشکاری و مخصوصا در برشکار ی زاویه دار ابتدا بر روی یک قطعه به صورت آزمایش عملیات برش را تست کنید . در زمانی شروع برشکاری کفشک را در حالت خاموش بر روی قطعه قرار ندهید زیرا ممکن است با روشن شدن دستگاه در لحظه شروع  قطعه در جای خود حرکت کند و باعث برش اشتباه شود.در برش های اریب و زاویه دار از کمترین سرعت ممکن  استفاده کنید.


  آموزش کار با اره عمود بر برقی

1.اگر قطعه مورد نظر شما چوب باشد ، تیغه ای که به همراه دستگاه به شما تحویل داده شده است مناسب می باشد. اما اگر تصمیم دارید پلاستیک، آلومینیوم و یا قطعات فلزی را با اره عمود بر برش دهید ابتدا تیغه مناسب کار خود را تهیه نمایید. هرگز تیغه های کند ، کج و ترک خورده را استفاده ننمایید.
2.بعد از نصب تیغه و اطمینان از محکم بودن آن دو شاخه عمود بر را به پریز متصل نمایید.طول سیم عمود بر آروا 2 متر است و اگر نیاز به سیم بلند تر دارید از رابط های ایمن و صنعتی استفاده کنید.دقت داشته باشید سیم برق در مسیر برشکاری نباشد.
3.سرعت را روی کمترین میزان تنظیم نمایید . محافظ تیغه را ببندید و از محکم بودن آن مطمئن باشید. 
4. مسیر برش را با خط کش و یا پرگار مشخص کنید . موانع را از زیر و روی سطح برش بردارید. میخ و منگنه های احتمالی را از داخل چوب بیرون بکشید. 
5. قطعه را با حداقل دو گیره بر روی میز کار محکم کنید و مطمئن شوید قطعه ضمن کار تکان نخواهد خورد.قطعه باید به اندازه خروج تیغه از انتهای دیگر از زمین یا سطح میز فاصله داشته باشد. از برش قطعاتی که از طول تیغه بیشتر هستند خودداری نمایید.اگر نیاز به برش زاویه دار دارید کفشک را در زاویه دلخواه تنظیم کنید.
6.اره عمود بر را روشن کنید و به کمک نشانگر کفشک طول مسیر را تا انتها طی کنید. در پایان ابتدا اره را خاموش نمایید و سپس تیغه را از قطعه خارج نمایید.اگرنیاز به برش  از وسط قطعه دارید ابتدا به کمک دریل یک حفره کوچک ایجاد کنید و برش را از حفره ایجاد شده شروع نمایید.
تیغه اره عمود بر
 

در زمان اجاره اره عمود بر یک عدد تیغه مخصوص برشکاری چوب به همراه دستگاه تحویل مشتری می گردد که در زمان تحویل دستگاه باید سالم برگردانده شود. اگر مورد کاری شما چوب نباشد و یا ضخامت ورق از تیغه بیشتر باشد نیاز به تهییه تیغه دیگری دارید. در این زمان باید تیغه را بر اساس چهار شاخص، گزینش نمایید .شنک(SHANK)،جنس تیغه،نوع دندانده و ابعاد تیغه.

T-SHANK و یا U-SHANK

تیغه اره عمود بر، بر اساس فاکتور هایی مانند عمر طولانی، برش سریع و سرعت بالا در تیپ های بسیار متنوعی ساخته می شود. در این بین دو تیپ تیغه شناخته شده تر هستند. نوع T-SHANK و U-SHANK.
تیغه های نوع Tدر اره های عمود بری که امکان تعویض"سریع" تیغه را فراهم آورده اند به کا ر می رود. در نوع T شما برای تعویض تیغه کهنه با نو نیاز به ابزار دیگری ندارید و به راحتی و آسانی تیغه از روی دستگاه جدا و تیغه جدید نصب می شود. این نوع تیغه بسیار محبوب و پرکاربرد است و عمومیت بیشتری در میان انواع تیغه ها دارد. اما تیغه U شکل برای تعویض به آچار مخصوص و یا پیچ گوشتی نیاز دارند.در این تیغه ها نیاز به یک پیچ است تا تیغه به دستگاه محکم شود و باید دقت داشت تا ضمن کار سر نخورد.تیغه های اره عمود بر آروا مدل 5402 از نوع T هستند.

جنس تیغه

برای برش متریال های مختلف باید از تیغه مخصوص به همان ماده استفاده شود. چوب و پی وی سی را می توان با تیغه هایی از جنس فولاد کربنی برش داد اما ورقه های نازک فلزی نیاز به تیغه های بی متال دارد. کاربرد غلط تیغه علاوه بر کوتاه کردن عمر تیغه و کج شدن و خراب شدن دندانه ها به موتور اره برقی نیز فشار وارد می کنند. به صورت کلی تیغه اره عمود بر از 5 جنس مختلف ساخته می شود که با علامت اختصاری مربوطه بر روی بدنه تیغه حک می شود.

1.HCS: مخفف High Carbon Steel است که فولاد کربن می باشد و برای برش مواد نرم ، چوب نرم، لمینت و پلاستیک نرم و یا تخته چوب های فیبری به کار می رود.این گزینه مقرون به صرفه با انعطاف پذیری بالاست.

2.HSS: مخفف High Speed Steel که معادل آن فولاد تند بر نام دارد و از ترکیب سه آلیاژ تنگستن،کروم و وانادیم ساخته می شود . تیغه های HSS به طور کلی در ابزار های برشی کاربرد بسیار زیادی دارد. زیرا فولادی با کیفیت و سرعت برش بالاست و در برابر  خوردگی و تغییر شکل مقاومت بسیار زیادی از خود نشان می دهد. نقطه ضعف تیغه های HSS  انعطاف پذیری پایین و آسیب پذیری آن در برابر حرارت ایجاد شده ضمن برش است.  از تیغه های HSS به جهت برش آلومینیوم ، مس و فلزات غیر آهنی استفاده می شود.

3.Bi-Metal: تیغه هایی هستند که از دو بخش (فلز) تشکیل می شود. ترکیبی ارتجاعی از HSS و HCS مخصوص کارهای پر فشار و سخت. در تیغه های بی متال و یا دو فلزی جنس بخش دندانه دار تیغه با سطح بدنه تیغه متفاوت است. از این تیغه های سخت در برش چوب های سخت،پارکت لمینت، و فلزات استفاده می شود. عمر تیغه های بی متال دو برابر تیغه های HSS و ده برابر HCS است.

4.HM: تیغه با دندانه الماسه (تنگستن کارباید) در برش اجسام حساس و شکننده به کار می رود.این گزینه که گران ترین نوع تیغه اره عمود بر است ، سخت ترین اجسام را می تواند برش دهد.  اجسامی مانند کاشی، فایبر گلاس، پلاستیک های خشک و شکننده و ورقه های فیبری تقویت شده با بتون و ضد زنگ


انواع بدنه و دندانه  در تیغ اره 

تیغ اره ها بر اساس ضخامت و ابعاد خود می توانند ویژگی های خاصی را دنبال کنند. در برش های منحنی بهتر است عرض بدنه تیغ اره کم باشد تا راحت تر در برش حرکت کند. اما تیغ اره های با عرض کم زیر فشار سریع تر می شکنند. در برش های راست بهتر است از تیغه های با عرض بیشتر برای کار با اره عمود بر استفاده کنیم اگر در برش فلزات سطح را آغشته به روغن کنید از حرارت تیغ کاسته می شود و طول عمر بیشتری خواهد داشت. ارتفاع تیغ اره ها از 50 تا 90 میلیمتر متغییر است.تیغ اره های کوتاه تر برای اجسام سخت با ضخامت کم مناسب است.
دندانه تیغ اره عمود بر به دو نوع کلی دندانه درشت و دندانه ریز تقسیم می شود. هر چه دندانه ها بزرگ تر باشد سرعت برش بالاتر است اما این تیغه ها کار را خرد می کنند و خیلی برش تمیزی نخواهیم داشت پس اگر کار تمیز تر و خروجی بهتری مد نظر شماست و فرصت کافی در برشکاری دارید بهتر است به سراغ تیغه های با دندانه ریز بروید. عیب تیغ اره های دندانه ریز علاوه بر کندی کار فرسودگی بالای آن است.

توضیحات تکمیلی

گارانتی

دیدگاه کاربران
افزودن نظر جدید
هنوز هیچ بررسی وجود ندارد.
لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
  • فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.
  • نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.
  • بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.
  • به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

0 امتیاز
از 0 نقد و بررسی کاربران
0
0
0
0
0
با نوشتن نظرات، دیگران را برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.