0

اجاره اره پروفیل بر

تماس بگیرید

شناسه محصول: پروفیل بر 2400 وات آروا دسته: , ,

توضیحات

توضیحات اجاره پروفیل بر

اجاره پروفیل بر به منظور برش پروفیل های آهنی به کار می رود. پروفیل آهنی مورد استفاده در صنایع مختلف به سه دسته  کلی سبک، نیمه سنگین و سنگین تقسیم می شود. برش قطعات پروفیلی سبک آهنی  با سنگ فرز آهنگری  امکان پذیر است اما پروفیل های نیمه سنگین را توسط اره پروفیل بر برش می دهیم.
اره پروفیل بر از صفحه ثابت ، نگهدارنده ، دیسک متحرک، تیغه برش و محافظ ساخته شده است. به وسیله اره پروفیل بر کاربر می تواند برش های دقیق و زاویه دار انجام دهد. قطر صفحه برش اره پروفیل بر آروا355 میلیمتر است.آموزش کار با دستگاه  پروفیل بر و  نکات ایمنی ضمن کار در ادامه آورده شده است.

قیمت اجاره اره پروفیل بر

برای رعایت حقوق مشتریان عزیز، مجموعه سهند ابزار کرایه اره پروفیل بر را به دو صورت روزانه و هفتگی عرضه می کند:
 

– اجاره  اره پروفیل بر روزانه  150 هزار تومان
 

حقوق مشتریان عزیز هنگام اجاره اره پروفیل بر

1. تحویل اره پروفیل بر به صورت سالم و تست شده توسط مجموعه سهندابزار ، قسمت برقی اره پروفیل بر باید سالم و بدون عیب باشد.
مجموعه سهندابزار خود را مکلف می داند تا به لحاظ فنی دستگاه با کیفیت بالا در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

شرایط اجاره اره پروفیل بر

شروط زیر مواردی است که مجموعه سهندابزار برای کرایه اره پروفیل بر در نظر گرفته است:

1. دستگاه پس از واریز هزینه ارسال، به محل پروژه فرستاده می شود.

2. جهت ضمانت دستگاه کارت شناسایی هوشمند از کارفرما (مالک) پروژه دریافت می شود . 

3. رسید دریافت دستگاه باید توسط شخص صاحب کارت هوشمند امضا شود.

4. در ابتدای کار، کرایه ماه اول به صورت کامل دریافت می شود.

5. دستگاه در محل به صورت سالم تحویل داده می شود و به صورت سلامت در پایان کار تحویل گرفته می شود.

6. مسئولیت رعایت نکات ایمنی کار با دستگاه بر عهده شخص کارفرما می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه حمل و نقل دستگاه ( کرایه رفت و برگشت ) بر عهده مشتریان عزیز می باشد.


پروفیل چیست ، تفاوت اره پروفیل بر با فرز آهنگری چیست؟ 

در صنعت ساختمان سازی و ماشین سازی ، قطعات با سطع مقطع ثابت و طول بسیار زیاد را پروفیل می نامند(PROFILE) پروفیل ها به دو دسته پروفیل باز مانند تسمه، نبشی، ناودانی ، میلگرد و پروفیل های بسته مانند لوله و قوطی هستند. پروفیل ها در صنعت ساختمان سازی، درب و پنجره سازی، ساخت حفاظ ، نرده کشی ، آهنگری، فلز کاری، سازه های گلخانه ای و حتی صنایع کشتیرانی، ماشین سازی و . . . کاربرد دارند.
پروفیل بر که با نام لاتین Cut Off Saw ; شناخته می شود در مقایسه با فرز ها امنیت و قدرت بیشتری دارند ودقت ، تسلط و سرعت عمل کاربر ضمن کار با آن بیشتر است و از همه مهمتر اینکه قطعه ضمن برشکاری ثابت است و تحت فشار برش دچار تغییر شکل نمی شود.


آشنایی با بدنه اره پروفیل بر

 اره پروفیل بر شامل دو بخش" بازوی متحرک" و "پایه ثابت "است. قطعاتی مانند موتور ، دسته حمل ، دستگیره D شکل برش، تیغه برش و محافظ تیغه بر روی بازوی متحرک نصب هستند. بازوی متحرک در حالت خاموش و زمان جابجایی به کمک قفل کشویی بسته می شود .از طرفی فک متحرک ، گیره و محافظ ثابت بر روی پایه ثابت نصب شده اند.پایه باید طوری طراحی شود تا در زمان برش تعادل حفظ شود و حداقل میزان لرزش ضمن کار را داشته باشیم. فک متحرک تا 16.5 سانتی متر  باز می شود و برای پروفیل بر آروا مدل 5630 که امکان نصب صفحه برشی 355 میلی متری را دارد به معنای برش حداکثری است. قطعه ی برش میان فک متحرک و پایه نگهدارنده ثابت می شود. اگر نیاز به برش زاویه دار باشد باید پیچ تنظیم پایه نگهدارنده را آزاد کنید و سپس بر روی زاویه مورد نظر پیچ را سفت کنید. در پروفیل بر آروا مدل 5630 این زاویه بین 30 تا 90 درجه قابل تنظیم است. بعد از تنظیم پایه نگهدارنده ، لبه فک به صورت فنری با زاویه مورد نظر شما تنظیم می شود. 
پروفیل ها دارای سطح مقطع نا متقارن هستند در زمان برشکاری باید سطح مقطع به صورتی در میان گیره قرار بگیرد که تعادل حفظ شود و ضمن برشکاری قطعه زیر کار حرکت نداشته باشد. در جدول زیر چند نمونه پروفیل به همراه نحوه قرار گیری آن در میان گیره به صورت نمونه آورده شده است. 

 

تیغه برش اره پروفیل بر را چطور انتخاب کنیم؟

 اگر در حال برش متوجه شدید میزان جرقه و پلیسه به صورت غیر طبیعی زیاد است و یا صدای برش ناهنجار و زیاد شده است زمان تعویض صفحه دیسکی برش می باشد. انتخاب تیغه مناب به سرعت دستگاه و جنس قطعه بستگی دارد. پروفیل های سبک و نیمه سنگین آهنی با صفحات سایشی برش داده می شوند.صفحات سایشی برشی ترکیبی از چسب، رزین و دانه های سایشی هستند. نوع و اندازه دانه های سایشی و جنس چسب و رزین می تواند متفاوت باشد. دانه های درشت تر با شماره های 10 ، 16 ، 24 بر روی صفحه دیسکی مشخص می شوند. برش با دانه های درشت تر خشن تر و ناصاف تر خواهد بود اما قدرت برش در اجسام سخت بیشتر است و برعکس دانه های ریزتر که با شماره های 70 ، 100 ، 180 ، 200بر روی دیسک مشخص می شوند برش های تمیز تر و با کیفیت تری با سرعت بالاتری را ارائه می دهند. اما صفحات با دانه های ریزتر زودتر ساییده می شوند.جنس دانه های سایشی به کار رفته در این صفحات اکسید آلومینیوم، اکسید آلومینیوم و یرکونیوم ،کاربید سیلیکون و سرامیک اکسید آلومینیوم است.
 

آموزش کار با دستگاه پروفیل بر

نکات پیش از شروع کار

1.ابتدا از پوشش مناسب و  ایمن استفاده نمایید. لباس کار با ابزار چرخنده که تولید جرقه و پلیسه می نمایند لباس با  آستین و شلوار بلند هستند که البته آستین و  شلوار نباید گشاد باشند زیرا خطر گیر کردن لباس به تیغه برش  و حادثه آفرینی وجود دارد. استفاده از عینک، دستکش و گوشی نیز برای کار با پروفیل بر ضروری است.

2. از ارتباط برق دستگاه مطمئن شوید. فیوز مسیر برق باید متناسب با قدرت مورد نیاز برق دستگاه انتخاب شود .در اره پروفیل بر آروا حداکثر جریان مورد نیاز دستگاه 15 آمپر است. 

3. دقت داشته باشید سیم برق درزیر دستگاه و یا مسیر دیسک گردان  و جرقه های خروجی قرار نگرفته باشد و آسیب نبیند.
4. تیغه برش را به دقت بررسی کنید مبادا دچار شکستگی شده  و یا کند  باشد.

 نکات حین برشکاری 

1. قطعه را در محل قرار دهید و توسط گیره ها محکم کنید. نبشی ها را بر روی دو لبه و پروفیل های باریک را عمودی در گیره ها قرار دهید. دقت داشته باشید ابعاد قطعه با دستگاه تناسب داشته باشد. در اره پروفیل بر آروا با صفحه دیسک 355 میلیمتر قطعاتی با حداکثر اندازه 127 میلیمتر قابل برش هستند.

2. تیغه برش های نازک عمل برش را سریع تر انجام می دهند اما در قطعاتی که ضخیم هستند از تیغه مناسب استفاده کنید. هرگز سعی نکنید با فشار بر روی دسته متحرک به برش تیغه کمک کنید. وجود جرقه و سر و صدای زیاد نشانه مناسب نبودن تیغه برای برش قطعه  و رسیدن زمان تعویض صفحه می باشد. 

3.هرگز با اره پروفیل بر آلومینیوم و آلیاژ های آلومینیومی، بتن ، قطعات سیمانی و . . . را برش ندهید. برشکاری غیر پروفیل آهنی منجر به کند شدن و شکستگی تیغه اره می شود. تیغه های کند و شکسته می تواند باعث آسیب به کاربر و موتور دستگاه پروفیل بر شود.تیغه های کند شده را بیرون بیاندازید. این تیغه ها هرگز امکان تیز شدن نخواهند داشت.

4.در صورتی که ضخامت قطعه بالاست و ضمن کار متوجه داغ شدن قطعه و یا موتور می شوید. قطعه را از تیغه چندین بار ضمن کار جدا کنید و اجاره دهید فشار برای مدتی از روی دستگاه برداشته شود و موتور خنک شود.در برش آهن می توانید سطح برش را با اسپری روغن آغشته کنید تا از حرارت  کاسته شود.


نکات مهم پس از اتمام برشکاری

پس از پایان کار دستگاه را از برق جدا کنید و بعد از جدا کردن تیغه از روی صفحه دیسک گردان با یک چکش به آرامی چندین ضربه به صفحه دیسک گردان بزنید تا پلیسه های کار  از آن خارج شود .


شما عزیزان می توانید برای تماس با همکاران ما اینجا و برای خرید اره پروفیل بر اینجا کلیک کنید.

توضیحات تکمیلی

قطر صفحه

توان

سرعت در حالت آزاد

گارانتی

دیدگاه کاربران
افزودن نظر جدید
هنوز هیچ بررسی وجود ندارد.
لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:
  • فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.
  • نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.
  • بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت، پرهیز کنید.
  • به کاربران و سایر اشخاص احترام بگذارید. پیام‌هایی که شامل محتوای توهین‌آمیز و کلمات نامناسب باشند، حذف می‌شوند.

0 امتیاز
از 0 نقد و بررسی کاربران
0
0
0
0
0
با نوشتن نظرات، دیگران را برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.